Nowości

Kolektory słoneczne - ozdoba na dachu czy oszczędność ?

Dopłaty do kolektorów słonecznych pozwalają skrócić czas zwrotu z inwestycji. Zobacz jak wygląda sprawa opłacalności montażu kolektorów słonecznych z dopłatami oraz przy inwestycji ze środków własnych.

więcej...

Ogrzewanie podłogowe - jak uniknąć kłopotów

Przedstawiamy typowe, często spotykane błędy w instalacjach ogrzewania podłogowego popełniane nawet przez doświadczonych instalatorów. Prezentujemy także proste, sprawdzone rozwiązania które gwarantują komfort oraz oszczędności w kosztach ogrzewania.

więcej...

Bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem - Danfoss CF2

Przy budowie centralnego ogrzewania z nowoczesnym sterowaniem problemem jest ilość okablowania które trzeba zamontować dla czujników temperatury i urządzeń nastawczych. Można tego uniknąć stosując system bezprzewodowy. Dzięki temu nawet po zakończeniu prac wykończeniowych można taki system zamontować. Zobacz jeszcze inne korzyści ...

więcej...

Moduły śniegowe do pieców gazowych - zobacz film

1 kwietnia (prima aprilis) opublikowaliśmy film na temat nieistniejących śniegowych modułów do pieców gazowych. Jak na razie wytwarzanie ciepła ze śniegu nie jest możliwe. Niestety na rynku urządzeń grzewczych jest wiele produktów których zakup jest równie wielka bzdurą.

więcej...

Piece dwufunkcyje czy jednofunkcyjne z zasobnikiem ?

Tym razem prezentujemy podstawowe różnice pomiędzy kotłami dwufunkcyjnymi (z ogrzewaniem c.w.u. w sposób przepływowy) a kotłami jednofunkcyjnymi które współpracują z zasobnikami ciepłej wody. Prezentacje mają ułatwić wybór właściwego rozwiązania.

więcej...

Jak wybrać instalatora

Zastanawiasz się jak poznać czy dana firma lub instalator jest godny uwagi ? W tym poradniku radzimy jak zabezpieczyć się przed działaniami pseudo-fachowców.

więcej...

Ceny paliw w górę – jakie ogrzewanie wybrać ?

Budując lub modernizując dom zastanawiasz się jaki będzie najlepszy system grzewczy.
Najlepszy byłby oczywiście najtańszy zarówno w zakupie, jak i eksploatacji oraz w dodatku bez obsługowy. Jednak cudów nie ma.

więcej...

Videoporadnik - grzejniki Purmo i zawory Danfoss

Krótki film ilustrujący rodzaje grzejników Purmo oraz dobór podstawowych zaworów i głowic Danfoss.

więcej...

Kominki z płaszczem wodnym - z cyklu "pogromcy mitów"

Wielu naszych klientów rozważając zakup kotła zasilanego gazem lub olejem zastanawia się nad dogrzewaniem domu za pomocą kominka z płaszczem wodnym. Czy i jakie oszczędności może zapewnić kominek przybliża poniższy artykuł.

więcej...
  123456