Moduły śniegowe do pieców gazowych - zobacz film

1 kwietnia (prima aprilis) opublikowaliśmy film na temat nieistniejących śniegowych modułów do pieców gazowych. Jak na razie wytwarzanie ciepła ze śniegu nie jest możliwe.
Niestety na rynku urządzeń grzewczych jest wiele produktów których zakup jest równie wielka bzdurą. Nagminnie sprzedawcy roztaczają wizje niesamowitych oszczędności (kolektory słoneczne, kominki z płaszczem wodnym) które w rozsądnym czasie nie pokryją kosztów zakupu tego sprzętu nie wspominając o kosztach użytkowania, napraw i przeglądów.
Skorzystaj z naszych Poradników ABC gdzie znajdziesz unikalne informacje które, co najważniejsze, możesz samodzielnie zweryfikować.

Archiwalna treść naszego artykułu z 1 kwietnia 2009

W najbliższych dniach oficjalnie wchodzą do sprzedaży na polskim rynku szwajcarskie moduły śniegowe do pieców gazowych. Dzięki tej nowatorskiej i unikalnej technologii możliwe stało się zredukowanie wydatków na centralne ogrzewanie o 70-90%.
Z kamerą odwiedziliśmy jednego z pierwszych użytkowników tego systemy w naszym kraju. Instalacja została sprowadzona do Polski bezpośrednio od szwajcarskiego producenta w 4 kwartale 2008.Moduły śniegowe od 3 lata zdobywają w Szwajcarii niesamowitą popularność. Dzięki nim szwajcarskie pensjonaty obniżyły koszty ogrzewania do tego stopnia że zaczęły cenowo konkurować z polskimi ośrodkami i wielu klientów decyduje się spędzić zimowe wakacje w Szwajcarskich Alpach gdzie mają zagwarantowany śnieg, miłą obsługę i niskie ceny pobytu.
Teraz także w Polsce będzie można szeroko korzystać z tej technologii.
Moduł śniegowy to wydatek około 3500 zł. Wraz z podajnikiem ślimakowym i automatyką sterującą całość wydatków na instalacje nie powinna przekroczyć 6000 zł z robocizną.
Taki wydatek dla typowego domu jednorodzinnego zwróci się w ciągu 1-2 sezonów grzewczych.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Bydgoszcz, 1 kwietnia 2009