Rozmrażanie rur, rynien i rur wodociągowych z pomocą kabli grzejnych
Kable grzewcze to skuteczny sposób ochrony przed śniegiem i mrozem. To prosta i skuteczna metoda polegająca na montażu w rynnach dachowych i rurach spustowych, specjalnych zasilanych energią elektryczną, przewodów grzejnych. Emitując ciepło, przewody nie pozwalają na zaleganie i zamarzanie śniegu oraz tworzeniu się lodowych powłok i sopli. Skuteczność systemu to przede wszystkim odpowiedni dobór mocy zastosowanych przewodów. Zwykle stosuje się podwójne ułożenie przewodu grzejnego, ale w regionach o łagodnych zimach, możliwe jest ułożenie jedynie pojedynczego przewodu. Przewody na dachu i rynnach, mocuje się za pomocą uchwytów, można je zainstalować również przy użyciu linek i taśm.

Zasilanie odbywa się przez podłączenie przewodu grzejnego, za pomocą wtyczki, bezpośrednio do gniazda elektrycznego. Jednak system staje się najbardziej skuteczny i ekonomiczny w przypadku zastosowania sterowników z regulatorem temperatury i wilgotności, który czyni całość praktycznie bez obsługową. To już koniec z lodowymi soplami i uszkodzeniami rynnami oraz zaciekaniem elewacji budynku.

Szczegółowe informacje o doborze mocy kabla i sposobie montażu znajdują się w opisach produktów w postaci załączników PDF.

W naszym sklepie wysyłkowym oferujemy trzy grupy produktów do ochrony przed zamarzaniem:


Przewody do ochrony rynien, rur spustowych i krawędzi dachów

Kable samoregulujące zakończone wtyczką przydatne do doraźnego odmrażania rur, rynien i zaworów


Kable grzejne z regulatorem do ochrony rur, zbiorników, zaworów w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i instalacjach przemysłowych

Oferujemy także akcesoria:


Zobacz także:

Ogrzewanie rynien i rur spustowych z ochroną przed zamarzaniem