strona główna

Rozdzielacz DANFOSS 8 obwodowy z rotametrami

foto
Rozdzielacze przepływu z rotametrami znajdują zastosowanie w systemach ogrzewania podłogowego gdzie spełniają funkcję regulacyjną.
Rotametry pozwalają na uruchomienie i regulacje ogrzewania podłogowego w ciągu jednego popołudnia. Wyliczone w projekcie przepływy wody dla poszczególnych pętli nastawia się na podstawie wskazań rotametru przy uruchomionej pompie obiegowej. Dzięki temu można uniknąć wielodniowych zabiegów regulacyjnych których zadaniem jest uzyskanie równomiernego nagrzewania się podłogi.

Rozdzielacze złożone są z dwóch 1" belek: powrotnej i zasilającej z możliwością podłączenia od 2 do 12 pętli grzewczych.
Rozdzielacz wyposażone są w zawory regulacyjne Danfoss umieszczone w belce powrotnej. Zawory regulacyjne posiadają nastawę wstępną umożliwiającą korektę hydrauliki poszczególnych pętli na podstawie rotametru (pokazującego przepływ wody w litrach na minutę). Zawory regulacyjne współpracują z napędami termicznymi TWA-A sterowanymi elektrycznie np. za pomocą termostatów pokojowych lub bardziej zaawansowanych systemów jak np CF2.

Dostarczany w podanej niżej cenie rozdzielacz zawiera:
  • wkładki zaworowe RA,
  • rotametry,
  • uchwyty montażowe,
  • końcówkę spustowa,
  • odpowietrznik ręczny i automatyczny
Gwarancja producenta: dwa lata.

Kod katalogowyISM-01-01795
1219.18

Polecamy