Podgrzewacz wody 270L z pompą ciepła Bosch Compress 5000 DW

foto foto foto Dokumentacja PDF
Najnowszy podgrzewacz ciepłej wody z powietrzną pompą ciepła Supraeco firmy  Junkers to w obecnej chwili najbardziej wydajne urządzenie tego typu na runku oferujące sprawność nawet 300% w zakresie podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
  • czterokrotnie niższe koszty podgrzewania ciepłej wody (w porównaniu z boilerem elektrycznym),
  • komfort ciepłej wody dla 2-5 osób,
  • możliwość podłączenia pieca do wężownicy, to także tania ciepła woda z pieca stałopalnego w okresie zimowym lub wspomaganie kolektorów słonecznych
  • źródło chłodnego powietrza do układu wentylacji lub klimatyzacji zwiększa komfort w Twoim domu w okresie letnim.
  • zintegrowana obudowa wraz z panelem sterującym to łatwość instalacji.
Urządzenie to pozwala skutecznie obniżyć koszty ogrzewania ciepłej wody w półroczu letnim w każdym domu, gdzie do podgrzewania wody stosowany jest prąd elektryczny, gaz płynny lub olej opałowy.
Powietrzna pompa ciepła zamienia 1kW energii elektrycznej nawet 4 kW energii cieplnej.

To oznacza, że 4 osobowa rodzina zużywająca 50 litrów ciepłej wody użytkowej na osobę dziennie, miesięcznie zamiast zapłacić za prąd 280 zł zapłaci 70 zł.

Pompa w wersji SWO to znakomite rozwiązanie dla użytkowników pieców olejowych i gazowych zasilanych gazem płynnym ponieważ mogą wykorzystywać pompę do obniżenia rachunku za podgrzewanie ciepłej wody nawet przy temperaturach poniżej zera na zewnątrz budynku. Dla posiadaczy kotłowni z piecem stałopalnym polecamy pompę Supraeco SWI.

Z uwagi na niskie koszty zakupu oraz prostotę instalacji zasobnik z pompą ciepła zwraca się szybciej niż kolektory słoneczne. Także jego obsługa i serwisowanie jest znacznie tańsze.

Dodatkowym atutem urządzenia jest to, że w okresie letnim działa jak klimatyzator.
Powietrze zasysane z zewnątrz budynku po oddaniu ciepła do zasobnika ma niską temperaturę i można je skierować do układu wentylacji mechanicznej lub rozprowadzić zespołem rur spiro po budynku.

Wbudowana grzałka elektryczna pozwala na chwilowe podniesienia temperatury na czas dezynfekcji zasobnika np. raz w miesiącu oraz na szybkie dogrzanie wody gdy jest na nią bardzo duże zapotrzebowane.

W dokumentacji PDF znajdziesz dodatkowe informacje techniczne oraz przykładowe schematy podłączenia zasobnika z pompą Supraeco do instalacji ciepłej wody..

Gwarancja producenta: 2 lata

Produkt dostępny w systemie zakupów ratalnych - szczegóły w formularzu zamówienia.

Kod katalogowyISM-01-11969
7832.46