Głowica termostatyczna Danfoss RA quickSWITCH 5-26°C z kapilarą mocowanie RA-N 22,9mm

foto

Kod katalogowy
ISM-01-12020
cena brutto: 170.50 zł
(zawiera 23% VAT)
Opis
Dane techniczne
Powiązane
Głowica termostatyczna gazowa RA do grzejników dolnozasilanych z podłączeniem RA m.in. firm: BRUGMAN, BUDERUS, DE'LONGHI, VNH (Cosmo Nova) oraz do grzejników bocznozasilanych z zaworami termostatycznymi RA-N.

Wygląd i wymiary zaworów do których pasuje prezentowana głowica:
Jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań jest wyposażenie instalacji w głowice RA , dzięki której możliwe jest zredukowanie zużycia ciepła o około 15 - 20%. W RA czynnikiem reagującym na zmiany temperatury jest gaz, który nagrzewa się i schładza szybciej od cieczy termostatycznej stosowanej w tradycyjnych termostatach. Z pozoru niewielka różnica konstrukcyjna daje możliwość szybszego reagowania na pojawiające się darmowe źródła ciepła, tj. promieniowanie słoneczne, oświetlenie i urządzenia elektryczne. Szybsza reakcja zapewnia maksymalne wykorzystanie dodatkowej energii i doskonałe dopasowanie temperatury w pomieszczeniach do oczekiwań użytkowników.
Głowicę warto zamontować w kuchni, łazience czy w salonie z kominkiem.
Są to miejsca gdzie dostarczane jest dodatkowe źródło ciepła.
Chodzi tu dla przykładu o ciepło wytwarzane podczas gotowania albo suszenia włosów suszarką czy też brania kąpieli, a w przypadku salonów ciepło z kominka.
Szybkość reakcji głowicy pozwoli nam na stale utrzymywać komfort ustawionej temperatury.
Zastosowanie czujnika wyniesionego o długości 2 m pozwala na precyzyjne działanie termostatu w przypadku gdy głowica jest osłonięta lub zastawiona, co uniemożliwia precyzyjne działanie termostatu.

Zakres nastawy temperatury 8-28 stopni C

Czas pełnego otwarcia/zamknięcia zaworu: 8 minut - przy zmianie temperatury o 2 stopnie.

Gwarancja: 2 lata